top of page

Jak zrobić zieloną ścianę w witrynie MILSBO IKEA | Ikea Greenhouse Cabinet - Tutorial

Cześć kochani, jak wiecie z mojego instagrama wczoraj wjechała do mnie nowa witryna Milsbo z IKEA.


Długo nie musiałem myśleć żeby wiedzieć jak ją wykończyć. Przed państwem moja zielona ściana. Czekam jeszcze jedynie na dostawę profili do ledów i będzie skończona w 100% nie mniej jednak to już dziś chciałbym się z Wami podzielić moim projektem.

 

A teraz opowiem państwu jak to się stało. Leże sobie w łóżku, rozmyślam o swojej hodowli i jej przyszłości. Myślę sobie dobra trzeba pomyśleć nad kolejnym mini domkiem dla zielonych stworków. Rozmyślałem nad namiotem fioliowym czyli totalnie budżetową wersją lub właśnie witryną MILSBO z IKEA. Z racji cen wstrzymałem się z zakupem witryny, a namiot nie do końca do mnie przemawiał. Odpuściłem temat. Na drugi dzień moja zielona znajoma piszę że jest witryna w IKEA powystawowa, witryna w promocyjnej cenie. Mówię jadę! Pilnuj ją zaraz będę. Dojechałem po 30 minutach i zobaczyłem ją! Już wtedy wiedziałem jaki mam na nią zamysł

 

Jak doskonale wiecie to nie moja pierwsza witryna z IKEI, więc wiedziałem co kupić żeby miała ona sens. Ale mimo to jechałem do LEROY MERLIN kilka razy, bo ciąglę o czymś zapomianłem. Jednak to też zupełnie nowy typ hodowli więc musiałem do kilku rozwiązań dojść na nowo.

 

ŚCIANKA

Postawiłem na zrobienie pieknej zielonej ściany, czyli mega reprezentatywna witryna, połączaona z bardzo dobrymi warunkami co myślę że za rok da efekt totalnej jungli. Jako system mocowania wybrałem tablice performowaną SKÅDIS z IKEA. Sposób jej mocowania możecie dokładnie obejrzeć w filmiku, poniżej. Do jej instalacji użyłem kątownika aluminiowego w kształcie litery L skręcanego śrubkami rozmiaru 6mm i nakrętek.

 

WENTYLACJA

Do wentylacji użyłem już używanych przezemnie wcześniej wentylatorów łazienkowych (Wentylator wyciągowy WA100 100 mm AWENTA) powieszonych na górze witryny skierowanych w dół po przekątnej. Wentylatory zawieszone za pomocą tretytek i przygotowanych wczęśniej haczyków wkręconych w sufit witryny. Oczywiście pociągnięty kabele, tym razem łączenia/kostki zrobiłem poza witryną więc musiałem wywiercić dodatkowe dziury w suficie.

 

OŚWIETLENIE

Osoby, które czytają mnie tutaj regularnie wiedzą już jakie ledy są moją miłością. Stosuje je od roku i uważam ze super wydajną budżetową opcję (dla nowych osób zalinkuje <<< klik >>> ).

Potrzebujemy do nich odpowiedni zasilacz (wzór jaki znalazłem to 23,5W na każdy metr listwy) i lutownicę, którą musimy polutować sobie listwy do kabli i połączyć je z zasilaczem. Ledy umiejscawiamy w profilach do nich przystosowanych, Ja polecam profile aluminiowe, rozprowadzją wydajnie ciepło jakie wytwarzają LEDY.

 

USZCZELNIENIE

Do uszczelenienia witryny używam uszczelkę okienną o profilu P.

 

MOCOWANIE ROŚLIN

Mocowanie roślin, w tym projekcie jest mega łatwę. Używam plastikowych kubeczków, w których gorącą lutownicą zrobiłem dziurki. Następnie za pomocą takiego haka <<< klik >>> mocuje je w perforacjach ścianki.


Zapraszam najmocniej na premiere mojego filmiku na youtube poświęconemu tej witrynie

a jeśli macie jakieś pytania to najlepiej zadawać je na grupię, którą współtworzę pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/221939692306301


Miłego wieczoru

Boski M.

2103 wyświetlenia3 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page